57688
post-template-default,single,single-post,postid-57688,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Przyczyny depresji

Przyczyny depresji

Nigdy nie zdarza się, by istniała jakaś pojedyncza przyczyna depresji. Czynniki mogą być różne i w różnoraki sposób wpływać na stan psychiczny każdej osoby. Przyczyną depresji mogą być uwarunkowania i skłonności genetyczne. Ktoś, kogo bliski krewny cierpiał bądź cierpi na depresję, ma większą szansę zapadnięcia na tę chorobę.   

Istnieją dwa główne źródła depresji. Jedno z nich, to reakcja na przeszłe sytuacje i wydarzenia, takie jak śmierć kogoś w rodzinie, rozwód, bezrobocie czy poważne problemy finansowe. Określa się to wówczas, jako depresja zewnątrzpochodna. Przyczyny drugiego typu depresji są mniej oczywiste, choć prawdopodobnie należy ich szukać w fizjologii, umyśle, w wahaniach nastrojów, lub też powikłaniach pochorobowych – jest to depresja wewnątrzpochodna.

Wszyscy czujemy się czasem przygnębienie; ma to miejsce w zimie, w okresach długotrwałych chłodów i opadów – to właśnie wtedy odnotowuje się więcej przypadków depresji. Pełna postać psychozy depresyjnej charakteryzuje się jednak ściśle określonymi objawami natury psychicznej. Nawet jeśli jakieś cykliczne, powtarzające się wydarzenie było przyczyną, która po raz pierwszy wywołała depresję, nie ma gwarancji, ze epizody takie nie będą się powtarzać.

Toteż, gdy występowały u ciebie objawy depresji, nie wahaj się i nie odkładaj wizyty tylko dlatego, że nie masz wyraźnych fizycznych dolegliwości, lub obawiasz się, że zostaniesz zaklasyfikowany jako neurotyk. Ryzykujesz chorobą, która może zrujnować ci życie.

 

No Comments

Post a Comment