57977
post-template-default,single,single-post,postid-57977,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Nadciśnienie

Nadciśnienie

 

Jeżeli kilkakrotne pomiary stwierdzą wartość ciśnienia 90/140 mmHg i więcej, to mówimy wówczas o nadciśnieniu tętniczym krwi.

Nadciśnienie początkowo może przebiegać bez jakichkolwiek objawów i często dopiero zupełnie przypadkowo dowiadujemy się, że cierpimy na tę chorobę.  Zdarza się również tak, że dowiadujemy się o tym dopiero, gdy w wyniku nadciśnienia  dochodzi do różnych powikłań:  chorób serca, miażdżycy tętnic itp.

Długotrwale podwyższone ciśnienie  doprowadza do tworzenia się blaszek miażdżycowych  w tętnicach, co w rezultacie może doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu,  niewydolności nerek, serca lub też do miażdżycy tętnic kończyn dolnych.

Jeżeli jednak wcześnie zorientujemy się, że mamy do czynienia z nadciśnieniem i rozpoczniemy pod kontrolą lekarza odpowiednie leczenie,  to mamy szansę na unikniecie tych bardzo niebezpiecznych powikłań. Musimy jednak pamiętać, że leczenie nadciśnienia należy prowadzić już przez całe życie, gdyż choroba ta nie daje się całkowicie wyleczyć.  Przyjmowane leki mają za zadanie obniżenie i  regulowanie ciśnienia.

Poza lekami istnieją inne  sposoby  pomagające obniżyć ciśnienie. Najważniejsze z nich to zrzucenie zbędnych kilogramów  i regularna aktywność fizyczna,  ograniczenie alkoholu i całkowite rzucenie palenia. Należy również znacznie zmniejszyć ilość soli kuchennej w diecie  i stosować dietę lekkostrawną,  z małą zawartością tłuszczów zwierzęcych,  z przewagą warzyw, owoców i ryb. Również czosnek, to od wieków naturalny lek na obniżenie ciśnienia. Jeśli nie świeży, to w postaci tabletek, do kupienia w aptece.

W zaburzeniach ciśnienia krwi polecana jest bio chlorella. Ma ona zbawienny wpływ na cały nasz organizm.

No Comments

Post a Comment