60172
post-template-default,single,single-post,postid-60172,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Badania ciąży zagrożonej

Badania ciąży zagrożonej

 

Jak minimalizować czynniki ryzyka? Oczywiście istnieją pewne aspekty, na które ty sama nie masz wpływu, ale są też takie, którym świadomie możesz zapobiec. Jednym z nich jest palenie. Może ono utrudnić ciążę znacznie bardziej, niż możesz to sobie wyobrażać, niemal dwukrotnie zwiększa szanse na poronienie lub urodzenie dziecka o niskiej masie.

Aby móc zapobiegać ryzyku, powinnaś go najpierw poznać. Zbierz fakty dotyczące twojego stanu zdrowia, historii medycznej rodziny, a następnie szczerze i otwarcie porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Dowiedz się, w jaki sposób twoja waga, wiek, sposób życia mogą wpłynąć na przebieg ciąży. Poradź się lekarza, jakie rodzaje badań prenatalnych powinny zostać przeprowadzone, a gdy już je wykonasz, bądź przygotowana na wyniki i decyzje jakie podejmie lekarz odnośnie opieki nad tobą i dzieckiem.

Staraj się wypoczywać i myśl pozytywnie. Odpoczynek fizyczny, jak i umysłowy relaks mogą zapobiec przedwczesnemu porodowi i obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Ponadto, pamiętaj, że nie jesteś sama, a twój partner jest po to, by wspierać cię i łagodzić twoje wątpliwości i niepokoje.

No Comments

Post a Comment