63575
post-template-default,single,single-post,postid-63575,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Leczenie

Głównym problemem pojawiającym się przy wystąpieniu cholery jest odwodnienie organizmu. Człowiek zarażony tą chorobą wydala nawet do 15 litrów płynów dziennie. Aby nie doprowadzić do tragicznego w skutkach odwodnienia, zadaniem lekarza jest doustne bądź dożylne uzupełnienie płynów.

Lekarz do którego udamy się z objawami cholery, przede wszystkim zbada czy rzeczywiście na nią cierpimy, lub czy nie pomyliliśmy ją ze zwykła biegunką. Jeżeli wynik okaże się pozytywny, to oprócz uzupełnienia płynów zostaniemy zaopatrzeni w odpowiedni antybiotyk stosowany przy tej chorobie. W związku z tym, że cholera należy do silnie zakaźnych, osoby u których ją wykryto będą zmuszone do pozostania na jakiś czas w szpitalu w celu odbycia kwarantanny.

Szczepionki przeciwko cholerze zazwyczaj nie są skuteczne, dlatego należy pamiętać, że w przypadku wystąpienia epidemii lub samego zagrożenia zakażeniem, należy przyjmować duże ilości wodnych roztworów solnych z dodatkiem cukru.

Przebywając w kraju, w którym istnieje ryzyko zakażenia tą chorobą, pamiętajmy o tym aby: pić wodę przegotowaną oraz napoje gazowane fabrycznie, posiłki spożywać tylko na ciepło, jeść owoce przemyte zagotowaną wodą oraz obrane, nie spożywać przetrzymywanych w lodówce potrwa mięsnych, rybnych i mlecznych, unikać jedzenia poza własnym domem surowych warzyw liściastych oraz owoców jagodowych.

Jeżeli zaobserwujemy u siebie objawy, które mogą być wynikiem zakażenia cholerą, należy w trybie natychmiastowym skonsultować się z lekarzem.

No Comments

Post a Comment