68720
post-template-default,single,single-post,postid-68720,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

ból oczu i głowy

Ból oczu i głowy

Ból oczu i głowy  może  oznaczać,  że  cierpimy na migrenę. Jak jednak rozpoznać, czy poszczególne dolegliwości to zwykły ból głowy, czy poważniejsze bóle?

Przyjrzyjmy się dolegliwościom, jakie występują przy migrenie:

  • pulsujący ból o bardzo mocnym nasileniu, głównie w górnych częściach głowy;
  • nadwrażliwość na światło (tzw. światłowstręt), dźwięki i intensywne zapachy;
  • tzw. mroczki bądź aura (występujące u 1/5 osób cierpiących na migrenę), czyli efekt podobny do tego, który pojawia się po bezpośrednim spojrzeniu w źródło światła – ubytki w polu widzenia;
  • zaburzenia mowy pojawiające się w przypadku wyjątkowo intensywnego bólu głowy, który nie pozwala się skupić na wypowiedzeniu nawet zdania;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty głowy, drętwienie, dreszcze, kołatanie serca, poty.

 

%modul%

 

Migrena, ból głowy to najpowszechniejsze dolegliwości  ludzkości. Nawracająca postać dotyczy nawet połowy populacji, a nawet 80% dorosłych skarży się na ból głowy przynajmniej raz w roku. Dwie najczęściej występujące przyczyny to migrena i napięciowy ból głowy, choć wielu naukowców jest zdania, że jest to jedno schorzenie.  Najczęściej czynnikami wyzwalającymi ataki jest stres i napięcie emocjonalne.

Najnowsze doniesienia naukowe jednoznacznie potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo  zapobiegawczego leczenia migreny.

Istnieje kilka teorii wystąpienia napadu bólowego w migrenie. Ich elementem wspólnym jest skurcz naczyń krwionośnych i niedokrwienie mózgu, a następnie ich nadmierne rozszerzenie, co wywołuje ból i tętnienie w głowie.  Pozwala to sformułować pogląd, iż migrena to choroba naczyniowa obejmująca:

  • układ nerwowy – mózg,
  • rdzeń kręgowy,
  • naczynia krwionośne.

Dotychczasowe podejście do leczenia migreny koncentruje się na występujących już objawach. Często jest to już zbyt późno, gdyż przerwanie ataku wymaga bardzo silnych leków, których stosowanie niesie ze sobą całą gamę działań niepożądanych. Aktualne podejście do terapii migreny powinno koncentrować się przede wszystkim na zapobieganiu atakom. Najnowsze doniesienia naukowe jednoznacznie potwierdzają skuteczność  zapobiegawczego leczenia migreny. Badania kliniczne wykazały, iż pacjenci chorujący na migrenę, mają zaburzoną przemianę energii w mitochondriach lub podwyższony poziom zużycia energii w tkance mózgowej.

ROLA POSZCZEGÓLNYCH SUBSTANCJI:

Tylko dzięki idealnej synergii koenzymu Q10, ryboflawiny oraz niacynamidu w odpowiednich  dawkach można  wyrównać bioenergetyczne deficyty komórek nerwowych.  Zastosowanie tych  trzech kluczowych substancji skutecznie  zapobiega i łagodzi napady migrenowe, gwarantując bezpieczeństwo i doskonałą tolerancję.

No Comments

Post a Comment