58600
post-template-default,single,single-post,postid-58600,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Pozostałe produkty pszczele

Inne produkty pszczele

Pyłek kwiatowy i pierzga mają zastosowanie w przypadku:

– chorób o podłożu żołądkowo-jelitowym (schorzeń wątroby, wrzodów),

– chorób układu krwiotwórczego (miażdżycy, niedokrwistości),

– przerostu gruczołu krokowego.

Pomocny jest także w chorobach na tle nerwowym i psychicznym.

Jad pszczeli skutecznie leczy nie tylko choroby reumatyczne, ale również:

– schorzenia alergiczne oraz astmę,

– blizny pooperacyjne, rany,

– schorzenia na tle układu nerwowego (między innymi migreny)

– choroby układu krążenia

Jad pszczeli jest stosowany w formie kontrolowanych użądleń, preparatów, maści, kąpieli i inhalacji.

Wosk pszczeli stosuje się w przypadku:

– kataru siennego (żuje się wosk z odsklepin na miesiąc przed pyleniem kwiatów),

– ropnych chorób skóry (stosuje się maści z miodem i propolisem),

– okładów na różne choroby reumatyczne.

Palenie świec woskowych odświeża powietrze, likwiduje zapach dymu tytoniowego, korzystnie jonizuje powietrze. Wosk stosowany jest powszechnie w kosmetyce – jest składnikiem wielu kremów, pomadek czy szminek.

Ziołomiody są syropami (soków roślin zielarskich z cukrem), przerobionymi i zakonserwowanymi przez pszczoły. Stwierdzono, że ziołomiody dostarczają liczne makro- i mikroelementy oraz inne składniki pochodzenia zielarskiego. Ziołomiody to także źródło enzymów, przeciwbakteryjnych inhibinów i innych składników pochodzących od pszczół, które są dodawane w czasie przeróbki syropu. Ziołomiody to naturalne preparaty łatwe w użyciu – nie trzeba ich zaparzać, macerować, czy sporządzać odwarów ziołowych.Produkty pszczele to naturalne specyfiki i w przeciwieństwie do produktów syntetycznych, czyli popularnych leków nie powodują żadnych skutków ubocznych, pod warunkiem, że są prawidłowo stosowane. Są także łatwiej przyswajane przez organizm niż lekarstwa produkowane chemicznie.Jednak apiterapia nie zastąpi tradycyjnej medycyny. Przed zastosowaniem lekarstw pochodzenia pszczelego należy skontaktować się z lekarzem. Szczególnie jad pszczeli musi być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza i to po wcześniejszym wykonaniu odpowiednich badań.

 

No Comments

Post a Comment