63513
post-template-default,single,single-post,postid-63513,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Lekarz zazwyczaj nie ma problemów z rozpoznaniem anginy, jednakże w przypadku gdy nasze migdałki nie są powiększone zaleca się wykonanie prostego testu na wykrycie bakterii paciorkowca. Badanie polega na pobraniu wymazu z gardła i naniesieniu go na pasek testowy. Już po dwudziestu minutach mamy pewność czy choroba została wywołana przez drobnoustroje. Jeżeli wynik testu okaże się pozytywny, lekarz z pewnością przepisze nam odpowiedni antybiotyk, zazwyczaj jest to penicylina. Innym sposobem rozpoznania choroby jest pobranie wymazu z migdałka i zbadanie go pod mikroskopem. Taka procedura trwa znacznie dłużej niż wykonywanie prostego testu, jednakże daje całkowitą pewność co do tego, że przepisany antybiotyk będzie w stu procentach skuteczny.

Podczas trwania choroby nie ma konieczności leżenia w łóżku, jednakże ogólne wyczerpanie organizmu zmusza nas do odbycia przynajmniej krótkiego odpoczynku. Aby uśmierzyć dokuczliwy ból gardła powinniśmy przestawić się na jedzenie delikatnych zmiksowanych zup z dużą ilością warzyw.

Nieleczona angina może doprowadzić do poważnych powikłań takich jak przejście z ostrego stanu zapalenia migdałków w przewlekły, niewydolność nerek oraz gorączka reumatyczna.

Choroba trwa zazwyczaj siedem dni. Pamiętajmy o tym, aby przy wystąpieniu objawów, które mogą sprzyjać powstaniu anginy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

 

No Comments

Post a Comment