57603
post-template-default,single,single-post,postid-57603,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Aloes – zastosowanie

Ze względu na właściwości lecznicze aloes wykorzystywany jest w medycynie, lecznictwie oraz jako komponent kosmetyków. Przeznaczony do stosowania wewnętrznego
i zewnętrznego. Dawniej, a znano go już w czasach starożytnych, leczono nim rany, używano do oczyszczania organizmu (ze względu na właściwości przeczyszczające), do pielęgnacji urody, także do produkcji farb, a nawet przy balsamowaniu zwłok.

Współcześnie jest równie przydatny, dla niektórych nawet niezastąpiony, bywa „zieloną apteczką” i panaceum na wszelkie dolegliwości. Wspomaga organizm w walce z wirusami, bakteriami i grzybami, pomaga pozbyć się toksyn i produktów przemiany materii, dostarcza witamin, usprawnia krążenie krwi, regeneruje, działa krzepiąco, zwiększa witalność, dodaje energii, polepsza działanie wątroby i nerek – zapobiega osadzaniu się kamieni; stosowany w leczeniu infekcji skórnych – ze względu na właściwości łagodzące i przeciwbólowe.

Do użytku zewnętrznego – jako żel (miąższ) aloesowy w postaci preparatów, kosmetyków  (na bazie lub z wyciągiem z aloesu) oraz wewnętrznego – w postaci środków stosowanych doustnie np. sok/miąższ do picia, tabletki wspomagające oczyszczanie organizmu.

Przydatny w leczeniu ran i stanów zapalnych skóry, przy podrażnieniach np. po depilacji, skaleczeniach, łuszczycy. Wystarczy obolałe, skaleczone miejsce nasmarować delikatnie roślinnym żelem. Z racji właściwości nawilżających, przeciwzapalnych i regenerujących używany do produkcji kremów i specyfików do pielęgnacji urody – przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i wysuszaniu skóry, odmładza, skuteczny w walce z trądzikiem. Pomaga w dobrej kondycji utrzymać włosy, oczyszcza je i nawilża. Znajduje się w pastach do zębów zapobiegających parodontozie (ze względu na zawartość fluoru, wapnia i działanie łagodzące).

 

 

No Comments

Post a Comment