64837
post-template-default,single,single-post,postid-64837,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Dietetyk

Dietetyk

Jest to inaczej ekspert od żywności, który może pomóc osobom chcącym zmienić swoje nawyki żywieniowe by schudnąć lub odzyskać zdrowie. Ważną częścią pracy dietetyka jest doinformowanie swoich pacjentów na temat potencjalnych zagrożeń czy korzyści, jakie niesie za sobą ich sposób odżywiania. dietetyk-2Konsultacje z dietetykami mogą prowadzić jednak nie tylko osoby prywatne, ale też różne instytucje, jak szkoły, więzienia, czy firmy. W szpitalach, dietetycy pomagają stworzyć optymalny plan posiłków, który będzie efektywny zarówno pod względem kosztów, jak i zdrowia pacjentów oraz spełniał ogólne wytyczne.

Lekarz dietetyk jest osobą szczególnie przydatną dla kogoś, kto by być zdrowym wymaga konkretnych ograniczeń żywieniowych. Cukrzycy mogą korzystać z jego usług, by pomógł im kontrolować poziom cukru we krwi i ilość spożywanych kalorii oraz stworzył plan żywienia. Dietetyk musi pilnować, by plany żywienia które projektuje obejmowały wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Może on wskazać szereg żywności i składników, które mogą zostać zastąpione przez inne, dzięki czemu jego pacjenci nie czują się ograniczeni w swoich wyborach.

Przed zwróceniem się o pomoc do lekarza dietetyka, warto sporządzić listę swoich problemów, pytań i wątpliwości. Możesz być z nim całkowicie szczery i opowiedzieć o wszelkich swoich przeszłych bądź obecnych dolegliwościach.

 

Czego oczekiwać podczas pierwszej wizyty?

To, o co dietetycy najczęściej proszą swoich pacjentów podczas pierwszej wizyty, to sporządzenie przez nich tygodniowej listy zjadanych posiłków z oszacowaniem wielkości porcji. Oprócz tego, mogą poprosić cię byś zapisywał, czy któreś z posiłków były zjadane w szczególnych sytuacjach – np. gdy czułeś się smutny, sfrustrowany, czy może jadłeś z nudów.

Wielu ludzi, jak twierdzą dietetycy, potrzebuje czegoś więcej, niż informacji jedynie o tym co jest nie tak z ich dietą. Uświadomienie sobie czynników, które wpływają na to, że je się więcej, może znacznie pomóc w modyfikacji diety, ale też w zidentyfikowaniu problemów.

Celem pierwszej wizyty jest zatem szczegółowe poznanie twoich nawyków żywieniowych i sporządzenie planu, który przyczyni się do dokonania niezbędnych zmian. Najprawdopodobniej dietetyk zaleci z początku powolne wprowadzanie tych zmian w życie, zaczynając od najprostszych, dzięki czemu łatwiej będzie ci się przyzwyczaić do swoich nowych posunięć żywieniowych.

No Comments

Post a Comment