71297
post-template-default,single,single-post,postid-71297,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

sklepy wędkarskie

 

Podstawowym podziałem sklepów wędkarskich jest podział na sklepy „tradycyjne” oraz internetowe. Tak jak sklepy tradycyjne, tak i e-sklepy posiadają zróżnicowaną ofertę dla klientów o różnorodnych wymaganiach, na różną kieszeń.

Oczywiście, jeżeli nie jesteśmy pewni co chcemy kupić, jak to naprawdę działa, wybierajmy sklep tradycyjny. Doświadczony personel na pewno udzieli nam odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Jeżeli wiemy, co chcemy kupić, jakiej firmy, jak to  działa, jak wygląda to możemy dany sprzęt kupić przez Internet. Obecnie funkcjonuje wiele sklepów internetowych posiadających w swej ofercie sprzęt wędkarski. Nie należy robić zakupów w pierwszym sklepie, jaki znajdziemy w sieci. Różne sklepy oferują identyczne produkty za bardzo zróżnicowane ceny. Klikając w kilka sklepów, możemy wybrać ten z najlepszą ceną. Drugą rzeczą, jaką musimy sprawdzić jest koszt przesyłki, w niektórych przypadkach, mimo że sklep oferuje towar po najniższej cenie, to po doliczeniu kosztów przesyłki okazuje się, że jego oferta nie jest wcale taka atrakcyjna. Trzecia rzeczą, jaką musimy sprawdzić, to gwarancja – dobrze jest wiedzieć, czy dany sklep wystawia na np. wędziska karty gwarancyjne oraz dowody zakupu w postaci zwykłego paragonu, czy też faktury.

Jeżeli nie jesteśmy „za pan brat” z komputerem, nie mamy cierpliwości odszukiwać, często w bardzo skomplikowanych katalogach, odpowiedniego sprzętu zdecydujmy się na zakupy w tradycyjnym sklepie. Profesjonaliści za ladą udzielą wskazówek, doradzą może zakup bardziej odpowiedniego sprzętu, a może i dadzą na zakupy niewielki rabacik. Obecnie takie sklepy dostosowują się do klientów, są np. w weekendy, kiedy najwięcej osób wędkuje, otwarte już od piątej, czy szóstej rano, by wędkarze mogli zakupić świeże przynęty i inny niezbędny na wyprawę sprzęt. Oczywiście kolejną zaletą tradycyjnych sklepów jest to, że towar dostajemy od razu do ręki. W przypadku sklepów internetowych nie jest tak różowo, jeżeli zakupy mają być wysłane kurierem czeka się najczęściej na nie około doby. Gdy zostały wysłane za pośrednictwem poczty czas oczekiwania może być wielokrotnie dłuższy.

E-sklepy wędkarskie prześcigają się w oferowaniu różnorodnego sprzętu, niektóre, na specjalne zamówienie są w stanie ściągnąć dany model nawet zza oceanu. Rozbudowane sieci, katalogi produktów nie oznaczają się np. jedynie do wyszukania pozycji kołowrotek. Kołowrotki mogą być podzielone na: karpiowe, match, muchowe, morskie, multiplikatory, podlodowe, z przednim hamulcem, z tylnim hamulcem, szpulowe, spiningowe. W całym gąszczu nazw i terminów w takim wypadku niedoświadczony wędkarz może się pogubić, jeżeli zna tylko, np. nazwę modelu, a nie bardzo orientuje się, w której kategorii mógłby odnaleźć daną rzecz.

Podsumowując, można powiedzieć, że zarówno sklepy internetowe, jak i tradycyjne sklepy oferujące sprzęt wędkarski mają swoje słabe i mocne strony. To od nas zależy czy dysponujemy czasem, cierpliwością, dostateczną wiedzą na temat potrzebnego sprzętu, by zdecydować, w jaki sposób zrobimy zakupy.

No Comments

Post a Comment