71412
post-template-default,single,single-post,postid-71412,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

najlepsze konta osobiste

KONTA OSOBISTE A OSZCZĘDNOŚCI

Jak wynika z badań, około 90% Polaków nie inwestuje, ponieważ boi się tego rodzaju ruchów finansowych. Częściej na inwestowanie decydują się osoby od 40 do 59 lat, z wyższym wykształceniem, przedstawiciele gospodarstw domowych o dochodach powyżej 4 tys. zł. Osoby, które zainwestowały pewnien kapitał są zadowolone z tego sposobu lokowania pieniędzy. W chwili obecnej regularnie co miesiąc oszczędza około 10% Polaków. 45 proc. respondentów mówi, że robi to mniej lub bardziej regularnie. 26 % ankietowanych uważa, że oszczędzanie nie ma większego sensu i lepiej jest wydawać pieniądze na bieżące wydatki. Ponad 30% respondentów używa kont osobistych do przechowywania własnych środków pieniężnych. Ten sposób oszczędzenia jest co prawda bezpieczny, ale nie daje praktycznie żadnych zysków. Niewiele banków oferuje oprocentowanie kont osobistych, które mogłoby dać zauważalne efekty.

Konta osobiste przeznaczane są przede wszystkim do prowadzenia bieżących rachunków, a oszczędności powinny być gromadzone na kontach oszczędnościowych. W chwili obecnej konto w banku może posiadać niemal każdy. Banki przygotowują tego typu usługi również dla młodszego grona odbiorców, czyli tzw. Konta młodzieżowe. Konto osobiste możemy założyć samodzielnie nie wychodząc z własnego domu. Niemal każdy bank oferuje możliwość założenia takiego konta przez internet. Za pośrednictwem globalnej sieci internetowej możemy również zarządzać naszym kontem, realizować przelewy, płacić rachunki itp.

Wybierając konto osobiste należałoby porównać oferty kilku placówek i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.  Musimy brać pod uwagę również kilka bardzo ważnych aspektów, które bardzo często są pomijane i lekceważone. Pierwszą sprawą jest dostępność bankomatów i wysokość prowizji przez nie pobieranej. Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest oprocentowanie środków na koncie. Istotnymi elementami są też wszelkiego rodzaju opłaty pobierane przez bank oraz możliwości kredytowe przypisane do naszego konta osobistego.

Filip Karwowski

 

OGICOM I SISCO – NOWE ROZWIĄZANIA BIZNESOWE

Wielkopolska firma Ogicom jest jednym z ważniejszych graczy na rynku usług internetowych. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do klientów bizesowych, którzy wymagają nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań. Przedsiębiorstwo z Poznania już od kilku lat dba o wizerunek i dobro swoich klientów. Aby wprowadzić koleje standardy Ogicom podejmuje bardzo poważne kroki. Niedawno przejął udziały firmy Sisco. Fuzja przedsiębiorstw doprowadziła do uzupełnienia oferty Ogicomu o bardzo istotne produkty. Dzięki takim działaniom wielkopolska firma bardzo poważnie myśli o debiucie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Taki krok z pewnością przyczyni się do wzrostu prestiżu marki, a co za tym idzie, większego zaufania klientów.

Dzięki firmie Sisco Ogicom mógł zawrzeć w swojej ofercie usługę hostingu dedykowanego. Jest ona obecnie bardzo porządana na rynku rozwiązań biznesowych. Hosting ten polega na przekazaniu dedykowanej platformy serwerowej wraz z systemem operacyjnym i pełnym wsparciem serwisowym. Usługa przeznaczona jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą internetową, lecz również zaawansowanych serwisów informacyjnych i ogłoszeniowych. Z ich punktu widzenia nawet bardzo krótka przerwa w działaniu sieci jest nieporządana. Wiąże się to przede wszystkim z dużymi stratami finansowymi oraz technicznymi. Hosting dedykowany dzięki nowoczesnej technologii zabezpiecza przed tego rodzaju incydentami,  zapewnia maksymalne bezpieczeństwo oraz stabilność i wysoką wydajność. Wprowadzenie przez Ogicom całkowicie nowych usług do oferty okazało się bardzo korzystne. Chodzi to przede wszystkim o pozyskiwanie klientów. Dbanie o wizerunek klientów biznesowych jest w tym momencie kluczowym elementem w działalności Ogicomu.

Poznańska firma Ogicom jest jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw tego typu w Polsce. Zaawansowane techniki tworzenia nowych usług i udogodnień zawdzięczają ultranowoczesnej serwerowni. Konfiguracja sprzętowa charakteryzuje się wysoką wydajnością i stabilnością pracy, co na pewno odczują klienci.

Aleksandra Such

KOSZTY ZAŁOŻENIA RACHUNKU BANKOWEGO

Do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć wszelkie wydatki powiązane z założeniem, jak również z utrzymaniem rachunku bankowego, czyli opłaty bankowe.

Jak wiemy założenie konta bankowego jest koniecznością. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nakłada konieczność realizowania, jak również płatności pomiędzy przedsiębiorcami odbywało się za pomocą rachunku bankowego – w sytuacji, gdy pojedyncza wartość transakcji jest większa od 15 tys. euro w przeliczeniu na złote podług średniego kursu walut obcych opublikowanego przez ostatni dzień miesiąca, który poprzedza rok, w którym została przeprowadzona transakcja. Konieczne jest również założenie rachunku bankowego przez wzgląd na przymus bezgotówkowego przesyłania składek na ZUS poprzez większą ilość płatników.

Wszelkie wydatki powiązane z posiadaniem rachunku bankowego niezbędnego do prowadzenia firmy mogą być uznawane jako koszt podatkowy. Koszty uzyskania przychodu są kosztami, które ponoszą podatnicy celem uzyskania przychodów bądź zatrzymania lub zabezpieczenia źródła przychodów, ale z wyjątkiem kosztów, które są określone w art.23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W związku z realizacją rachunków firmowych, opłaty bankowe są ponoszone zważywszy na prowadzoną działalność, czyli nie mamy żadnych wątpliwości, iż ą to koszty uzyskania przychodu.

Dla konsekwencji podatkowych nie ma większego znaczenia, czy dane konto jest w złotówkach czy walucie obcej.

Wydatki, które się wiążą z założeniem oraz utrzymaniem rachunku bankowego wyznaczają tak zwane pośrednie koszty uzyskania przychodów. Co świadczy o tym, iż tego typu przychody nie są bezpośrednio powiązane z określonym przychodem, aczkolwiek są one konieczne do odpowiedniego funkcjonowania firmy. Tuż obok wydatków do pośrednich kosztów uzyskania przychodów na opłaty bankowe zaliczamy również: wydatki, które są ponoszone względem pracowników (składki ZUS, płacę), ponoszone opłaty za wywóz śmieci bądź energię.

Marek Tomkiewicz

No Comments

Post a Comment