70986
post-template-default,single,single-post,postid-70986,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

konta osobiste III

Konta bankowe możemy podzielić na konta osobiste, firmowe oraz konta dla młodzieży. Poza tym nowoczesne banki oferują takie konta, których założenie nie wymaga nawet wychodzenia z domu, są to tak zwane konta internetowe.

Klient nie dość, że mało za nie płaci, to jeszcze może dokonywać wszelkie operacje siedząc w domu przy komputerze. Konto osobiste jest podstawowym rodzajem konta bankowego, które każdy obywatel powinien posiadać. Na polskim rynku istnieją przeróżne oferty dotyczące właśnie tychże kont, klient oczywiście ma prawo wyboru banku, który da mu najkorzystniejszą ofertę.

W dzisiejszych czasach prawie wszystkie banki oferują darmowe konta bankowe, ale są i takie w których opłata miesięczna waha się w granicach 6-17 zł. W przypadku tych droższych kont, opłata może ulec zmianie ponieważ jest zależna od wysokości wpływów środków pieniężnych na konto. Klient może korzystać z konta przez internet i dokonywać przelewy praktycznie za darmo, natomiast za korzystanie z karty bankomatowej raczej musi płacić średnio od 1 do 5 zł za miesiąc. Karta bankomatowa służy do wypłat gotówki z bankomatu i z nie jest pobierana za to prowizja. Inaczej jest w przypadku wypłat z bankomatów obcych banków, wtedy niestety bank pobiera prowizję za taka operację.

Konto firmowe ma takie same procedury jak konto osobiste, ale jest proponowane tylko i wyłącznie osobom fizycznym prowadzącym własną działalność gospodarczą. Klient może złożyć wniosek o konto przez internet wypełniając formularza na stronie banku.

Konta młodzieżowe natomiast są przeznaczone dla osób, które ukończyły 13 rok życia, ale nie ukończyły 29 lat.

Banki wydają również specjalne karty, przeznaczone typowo dla studentów i mieszczących się w przedziale wiekowym pomiędzy 18 a 25 rokiem życia.

No Comments

Post a Comment