65818
post-template-default,single,single-post,postid-65818,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

W pierwszej fazie planowania dziecka kobieta powinna zgłosić się do lekarza internisty oraz do ginekologa, aby sprawdzić, czy jest to odpowiednia chwila na poczęcie dziecka. Lekarze dokonają specjalnych badań, które będą dotyczyć pracy serca przyszłej matki, jak również obecności (lub nie) cukrzycy lub anemii. Lekarz ginekolog sprawdzi także czy pacjentka nie przechodzi zaburzeń hormonalnych, a także czy w jej drogach rodnych nie ma zakażenia. Bardzo wiele chorób wykrytych w ten sposób może być wyleczonych jeszcze przez planowanym macierzyństwem, gdyż ich leczenie już w trakcie ciąży może mieć zły wpływ na dziecko. W czasie planowania ciąży warto pamiętać o szczepieniu przeciwko żółtaczce „B” i przeciw różyczce, gdyż zachorowanie na tą chorobę na początku ciąży może zakończyć się poważnym uszkodzeniem płodu.

Ważne, aby kobieta planująca ciążę zgłosiła się do lekarza stomatologa, który wyleczy ewentualne ubytki. Na około trzy miesiące przed ciążą należy spróbować zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i tryb życia. Warto się uspokoić, często spacerować. Na dodatek należy wprowadzić specjalną, zdrową dietę (pomocna tutaj będzie rada dietetyka). Powinno się także rzucić palenie papierosów (także unikać biernego palenia), ograniczyć alkohol, kawę oraz przyjmowanie leków bez skonsultowania się z lekarzem. Te wszystkie czynności planowania ciąży sprawią, iż organizm zarówno kobiety, jak i mężczyzny będzie gotowy na zmiany, jakim jest ciąża i późniejsze narodzenie dziecka.

 

No Comments

Post a Comment