57449
post-template-default,single,single-post,postid-57449,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Powikłania

Zabiegiem, z którym związane są najmniejsze dolegliwości, jest zabieg bezpłatowy (jednofazowy). W przypadku innych, ponieważ implantacja jest operacją chirurgiczną, pojawiają się dolegliwości o różnym natężeniu i czasie trwania. Do poważnych powikłań dochodzi stosunkowo rzadko. Gdy rodzaj implantu i metoda zostaną źle dobrane, może dojść do jego odrzucenia. Po zabiegu konieczne jest utrzymanie jamy ustnej w jak najlepszym stanie higieny, gdyż wystające szwy stanowią dodatkową powierzchnię, na której gromadzi się osad i może dojść do zakażenia na jeszcze świeżych ranach. W krańcowych przypadkach, pojawi się ropień zatoki szczękowej. Inne powikłania związane z zabiegiem to brak czucia w żuchwie i urazy.

 

Dolegliwości w postaci bólu, pojawiają się jednak niezależnie od metody jego wykonania, lecz nie trwają dłużej niż 2 tygodnie. Może pojawić się częściowy brak czucia w szczęce, opuchlizna i zsinienie. Dolegliwości w szczęce mogą być również powodem jej zaczerwienienia i krwawienia z nosa. By zmniejszyć ból, należy po pierwsze stosować się do zaleceń lekarza: nie pić alkoholu, nie palić oraz postarać się ograniczyć nadmierny wysiłek fizyczny. Zmniejszeniu dolegliwości sprzyjają zimne kompresy i środki przeciwbólowe.

 

 

No Comments

Post a Comment