64702
post-template-default,single,single-post,postid-64702,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Leczenie

Leczenie hipomanii odbywa się głównie za pomocą farmaceutyków. Dzięki nim osoba cierpiąca na hipomanię jest w stanie normalnie funkcjonować. Najważniejszą trudnością w leczeniu jest jednak niewystarczająca chęć współpracy chorego właśnie z lekarzem, a także niesystematyczne przyjmowanie przez chorego leków. Do leczenie głównie wykorzystuje się wszelkie leki przeciwdepresyjne, a także przeciwpsychotyczne.

Hipomania może nawet dotyczyć osób, a raczej dzieci przed 15 rokiem życia , jednakże nierzadko nie jest ona właśnie w tym czasie dobrze diagnozowana, przez co nie jest leczona. Hipomania może trwać nawet całe życie, głównie przez to,że jest chorobą afektywną dwufazową czyli po kilku dniach czy nawet tygodniach trwania np. depresji może przejść w hipomanię. Przez co nieczęsto trafiają do lekarzy osoby właśnie z takimi dolegliwościami uważając, że nic złego się z nimi nie dzieje i wszystko jest w najlepszym porządku.

Warto podkreślić, iż nieleczona hipomania może nieść za sobą poważne skutki nie tylko zdrowotne. Najlepszym sposobem na uwolnienie się od owej choroby jest współpraca z lekarzem oraz zrozumienie, iż jest to poważna choroba z którą nikt nie jest w stanie sobie sam poradzić.

No Comments

Post a Comment