57550
post-template-default,single,single-post,postid-57550,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Grypa leczenie

Ludzki organizm zaprojektowany jest do tego, by tłumić infekcje. Wyposażony w przeciwciała potrafi sprostać wymaganiom i zwalczyć wirusy. Informują o tym symptomy choroby. Zażywanie leków nie niszczy nieprzyjaciela – wirusów, uśmierza jedynie objawy przeziębienia lub grypy, np. stosowanie środków przeciwgorączkowych obniża gorączkę, a krople na katar udrażniają nos, co nie oznacza, że infekcja została zażegnana, bo walka obronna organizmu nadal trwa, ale poprawia się samopoczucie chorego. W przypadku grypy najlepiej pozostawać w domu i wygrzewać się w łóżku, wypijać dużo płynów i przyjmować środki łagodzące objawy chorobowe, warto sięgać po medycynę naturalną: porcje witamin w postaci owoców, warzyw, soków. Wbrew pozorom preparaty poprawiające samopoczucie wcale nie sprzyjają batalii toczącej się w naszym organizmie – odwrotnie, mogą nawet przeszkadzać w walce, np. środki przeciwgorączkowe hamują aktywność białych krwinek – fagocytów – małych strażniczek patrolujących nieustannie ludzki organizm w poszukiwaniu zarazków, toksyn i innych szkodliwych substancji oraz skutecznie je likwidujących.

Antybiotyki należy przyjmować tylko po konsultacji z lekarzem, chociaż nie leczą one infekcji wirusowych, a mogą szkodzić naturalnej florze bakteryjnej.

 

No Comments

Post a Comment