57906
post-template-default,single,single-post,postid-57906,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Jak przygotować się do rozpoczęcia terapii?

Decyzja o rozpoczęciu leczenia już stanowi duży krok ku pokonaniu depresji. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci uświadomić sobie wagę problemu i dzięki którym, podczas wizyty łatwiej będzie ci o nim rozmawiać.

 

–          Postaraj się zidentyfikować źródło problemu. Możesz prowadzić na przykład dziennik, w którym będziesz zapisywać swoje emocje i uczucia (te pozytywne, jak i negatywne), które szczególnie oddziałują na twoje samopoczucie.

–          Wytycz priorytety: Podkreślaj pozytywne, konstruktywne działania.

–          Pozostawiaj sobie czas na odpoczynek, jak i aktywność, która sprawia ci przyjemność.

–          Komunikuj: powiedz zaufanej sobie osobie o swoich potrzebach.

–          Staraj się skupiać uwagę na pozytywnych stronach działań, które wykonujesz i szukaj metod, które pomogą ci opanować i zredukować stres.

 

 

Osoby cierpiące na depresję, które poddają się terapii, a przy tym aktywnie w niej uczestniczą, zdrowieją o wiele szybciej, a niebezpieczeństwo nawrotu choroby jest u nich znacznie mniejsze. Terapia jest leczeniem przeznaczonym dla szczególnych czynników warunkujących depresję. Musi trwać znacznie dłużej niż leczenie farmakologiczne, lecz istnieją przesłanki, dla których można sądzić, że efekty jakie przynosi także trwają dłużej. Środki przeciwdepresyjne mogą okazać się nagle potrzebne w razie szczególnych wypadków, lecz leczenie łączące terapię psychologiczną i stosowanie leków, jak dotąd uznaje się na najskuteczniejszą formę wychodzenia z depresji. 

 

No Comments

Post a Comment