64426
post-template-default,single,single-post,postid-64426,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Leczenie

Każdy z nas z łatwością może przyswoić wystarczającą, dzienną dawkę witaminy b17.

Przede wszystkim jedz owoce w całości, wraz z nasionami. Ale pamiętaj, nie jedz nasion ponad ilość zawarta w spożytym owocu.
Jeśli jesz dziennie np. dwa jabłka, pestki w nich zawarte są wystarczającą ilością witaminy B17. Nie musisz więc jeść dodatkowych nasion.

Pestka moreli lub brzoskwini posiada wystarczającą ilość letrilu, na 4,5 kg masy ciała człowieka. Taka dawka jest więcej niż dostateczną ilością w profilaktyce raka. Granica ta oczywiście może ulec przesunięciu, ze względu na indywidualny metabolizm czy przyzwyczajenie żywienia.
Posiadając 70 kg masy ciała, możesz spożywać 15 jąder pestek brzoskwini czy moreli na dzień. Pozwoli to zabezpieczyć Cię, przed rozwojem czynników nowotworów.

Nie jedź zachłannie dużej ilości nasion czy pestek, bo może to przynieść efekt uboczny, czasem nieprzyjemny w skutkach. Pamiętaj więc że można jeść wszystko, ale w rozsądnych ilościach (nie więcej niż 30 do 35 jąder pestek dziennie).
Źródłem „wit. B-17” są także surowe lub kiełkujące produkty naturalne, i nie ma na to wpływu umiarkowane gotowanie. Przykładowo, zawartości „wit. B-17” nie zmniejszy gotowanie, niezbędne do przygotowania tradycyjnej chińskiej kolacji.

Obecność „witaminy B17” można zaobserwować w przyrodzie. Jej źródłem są m.in.:

  • orzechy nerkowca, migdały

  • Fasole (soczewica , fasola półksiężycowata, ozdobna, bób, mung)

  • nasiona i pestki owców (brzoskwinie, morele, gruszki ,śliwki, wiśnie, jabłka czy nektarynki.

  • Jagody (wszystkie jej dzikie odmiany: aronia, dziki bez, jeżyny, maliny, truskawki, żurawina błotna.

  • Ziarna (jęczmień, owies, gryka, brązowy ryż, kasza, len proso, pszenica)

  • Oleiste nasiona np. sezam.

No Comments

Post a Comment